Nazad na listu Prikaži vse

Javno povabilo k udeležbi na skupinski predstavitvi slovenskih start up podjetij na Web Summitu

TIP:

Status : Odprto

Trajanje: 18. 06. 2025 - 15. 07. 2025

DRŽAVA : Slovenija


Razpisovalec: Javna agencija SPIRIT Slovenija
 
Roki za prijave: 18. 6. 2025 - 15. 7. 2025 do 23.59

Javna agencija SPIRIT Slovenija vabi k prijavi za sodelovanje na skupinski predstavitvi slovenskih startup podjetij na Web Summitu 2025, ki bo potekal med 10. in 13. novembrom 2025 v Lizboni na Portugalskem.

Web Summit je eden največjih in najpomembnejših mednarodnih dogodkov s področja startupov, inovacij in tehnologij, na katerem se srečujejo startup podjetja, investitorji, predstavniki korporacij, mediji in drugi ključni akterji globalnega podjetniškega ekosistema. Dogodek vsako leto privabi več kot 70.000 udeležencev iz več kot 150 držav.

SPIRIT Slovenija bo zagotovila nacionalno predstavitev slovenskih zagonskih podjetij v obliki skupnega razstavnega prostora, namenjenega predstavitvi izbranih slovenskih startup in scale-up podjetij. Izbrana podjetja bodo imela priložnost za predstavitev svojih rešitev, vzpostavljanje poslovnih stikov, pridobivanje investicijskih priložnosti ter povezovanje z mednarodnimi partnerji in trgi.

SPIRIT Slovenija bo izbrala osem zagonskih podjetij in jim omogočila nastop v okviru uradne slovenske delegacije na posebej označenem nacionalnem razstavnem prostoru ("Partner Startup Island"). Podjetja bodo prejela startup paket skladno s pogoji organizatorja, vključno z vstopnicami za dogodek, dostopom do mreženja, investitorskih sestankov, mentorjev, Pitch tekmovanj in spletne platforme. Pred udeležbo bo za izbrana podjetja organiziran tudi pripravljalni mentorski program za izboljšanje nastopa na dogodku in investicijske pripravljenosti.

Koristi za izbrana zagonska podjetja:
Javna agencija SPIRIT Slovenija bo izbranim podjetjem zagotovila naslednje oblike podpore:

Organiziran nastop v okviru slovenske nacionalne predstavitve (Startup Island): vključitev v skupni razstavni prostor Partner Startup Island s posameznimi samostojnimi stojnicami (vsaka startup stojnica bo velika 1,5 m). Vsako podjetje bo razstavljalo tri dni dogodka in sodelovalo v uradnem programu Web Summit 2025, celoten razstavni prostor pa bo vizualno označen z nacionalnim brandingom.
Startup paket Web Summit: vsako podjetje bo prejelo 3 do 4 akreditacije za dogodek, imelo dostop do spletne networking platforme, investitorskih sestankov, možnosti prijave na mentoriranje, Pitch tekmovanje in izbrane delavnice.
Startup Success Manager: podjetja bodo imela podporo osebnega svetovalca organizatorja, ki bo skrbel za pripravo profilov, logistične usklajene aktivnosti in vključitev v programske aktivnosti dogodka.

Mentorska priprava pred dogodkom: izbrana podjetja bodo vključena v pripravljalni mentorski program, ki bo obsegal pripravo pitch predstavitev, investicijsko svetovanje, poslovno komunikacijo in pripravo na mreženje.
Promocijska podpora: vključitev podjetij v komunikacijske in promocijske aktivnosti SPIRIT Slovenija pred in med dogodkom, s ciljem povečanja prepoznavnosti v slovenskem in mednarodnem okolju.
Dostop do globalnega ekosistema: neposredno mreženje z mednarodnimi investitorji, korporacijami, partnerji, mediji in drugimi startupi iz vsega sveta.

Mednarodna izpostavljenost: udeležba na enem največjih in najbolj prepoznavnih startup dogodkov na svetu, kar lahko pomembno krepi mednarodno prisotnost, pospešuje poslovni razvoj in ustvarja nove poslovne priložnosti.
Podjetja, potrjena za predstavitev, samostojno krijejo stroške prevoza, namestitve ter stroške prevoza eksponatov in opreme za predstavitev na stojnici. Ob tem lahko podjetja preverijo možnosti morebitnega sofinanciranja stroškov poti v okviru vavčerjev Slovenskega podjetniškega sklada, v kolikor bodo ti v času izvedbe na voljo.

Kdo se lahko prijavi:
Na javno povabilo se lahko prijavijo startup in scale-up podjetja, ki izpolnjujejo naslednje pogoje:

Osnovni pogoji:

-> Podjetje je registrirano v Republiki Sloveniji.
-> Podjetje je ustanovljeno največ 6 let (upošteva se datum registracije podjetja) pred datumom objave tega povabila.
-> Podjetje ima lasten, samostojen produkt ali storitev z lastno intelektualno lastnino, temelječo na razvoju programske opreme (software, SaaS, AI, IoT ipd.) ali povezane strojne opreme (connected hardware devices).
-> Podjetje ni podružnica, hčerinska družba ali del večje korporativne skupine.
-> Podjetje ima lastno aktivno spletno stran in ustrezno vizualno identiteto
-> Podjetje še ni registrirano za samostojno udeležbo na Web Summit 2025.
-> Podjetje je pripravljeno aktivno sodelovati v pripravljalnih dejavnostih in mentorstvu pred nastopom na dogodku.

Omejitve:

Na javno povabilo se ne morejo prijaviti:

agencije za digitalni marketing, oglaševanje, oblikovanje, svetovanje, razvoj programske opreme za naročnike (outsourcing) ali podobne storitvene dejavnosti brez lastnega produkta;
samostojni podjetniki (s.p.) in fizične osebe;
podjetja v večinski javni lasti ali s prevladujočim vplivom javnega sektorja.
Pogoji sodelovanja:

Izbrana podjetja se z oddajo prijave v celoti strinjajo s pogoji tega javnega povabila in soglašajo, da bodo sodelovala v vseh obveznih aktivnostih programa.
Podjetja se zavezujejo, da bodo pravočasno in v rokih, ki jih določita SPIRIT Slovenija in organizator Web Summit, posredovala vso zahtevano dokumentacijo in informacije, potrebne za registracijo, pripravo profila, produkcijo razstavnega prostora in vključitev v program dogodka.
Podjetja morajo sodelovati v vseh pripravah in obveznih mentorskih aktivnostih, ki jih bo organiziral SPIRIT Slovenija, z namenom povečanja učinkovitosti udeležbe na dogodku.
Odpoved sodelovanja po potrditvi s strani organizatorja Web Summit ni mogoča brez utemeljenih in dokumentiranih izrednih okoliščin (višja sila). V primeru neupravičene odpovedi po potrditvi udeležbe oziroma v primeru neizpolnjevanja obveznosti (npr. nepravočasna oddaja dokumentacije, neupravičena odsotnost na pripravljalnih aktivnostih), si SPIRIT Slovenija pridržuje pravico, da:
- podjetje izključi iz delegacije;

- na njegovo mesto povabi drugo podjetje s seznama prijavljenih ali nadomestnih kandidatov;

- podjetje bremeni za morebitne stroške, ki so zaradi njegove odpovedi že nastali in niso povračljivi.

V primeru nesodelovanja, zamud ali neizpolnjevanja obveznosti, organizator (Web Summit) lahko startupu onemogoči nastop na dogodku.
Podjetja se z oddajo prijave zavezujejo k aktivnemu sodelovanju tudi pri poročanju po zaključku dogodka (izpolnitev evalvacijskega obrazca, podaja povratnih informacij o učinkih udeležbe ipd.).
Merila za izbor:
V primeru, da bo prispelo več prijav, kot je razpoložljivih mest, bo izmed prijavljenih podjetij izbranih 8 podjetij na podlagi naslednjih meril. Izbor bo izvedla strokovna komisija, ki jo sestavljajo predstavniki SPIRIT Slovenija, kot organizatorja delegacije.

Opis meril:

Inovativnost in stopnja razvoja produkta ali storitve: Vrednoti se, kako tehnološko napredna, inovativna ali edinstvena je rešitev podjetja v primerjavi s konkurenčnimi rešitvami na trgu. Prednost bodo imela podjetja, ki že imajo delujoč produkt, prototip ali dokazano tehnologijo s potencialom za globalno uporabo.

Mednarodni tržni potencial: Upošteva se, ali ima podjetje jasno opredeljene ciljne trge in strategijo za vstop na tuje trge. Prednost bodo imela podjetja, ki že izvajajo prve aktivnosti internacionalizacije ali imajo vzpostavljene prve stike s tujimi partnerji, kupci ali investitorji.
Pripravljenost za nastop na mednarodnem dogodku: Ocenjuje se raven pripravljenosti podjetja za aktivno predstavitev na mednarodnem dogodku — to vključuje pripravljeno predstavitveno gradivo v angleščini (pitch deck), jasno oblikovane poslovne cilje in sposobnost predstavitve produkta investitorjem in partnerjem. Prednost bodo imela podjetja, ki lahko na jasen, strukturiran in prepričljiv način predstavijo svojo poslovno zgodbo.
Ekipa in kompetence: Vrednoti se strokovna usposobljenost, podjetniške izkušnje in mednarodne kompetence ključnih članov ekipe. Prednost bodo imela podjetja z močno, komplementarno in motivirano ekipo, ki je pripravljena aktivno sodelovati v mreženju in predstavitvah.
Po opravljenem internem izboru bo SPIRIT Slovenija najkasneje do 8. avgusta 2025 zaključil postopek točkovanja in obvestil vsa prijavljena podjetja o rezultatih ocenjevanja. Podjetja, ki bodo uvrščena v predlog delegacije, bodo hkrati obveščena, da bodo njihovi podatki posredovani v nadaljnjo validacijo organizatorju Web Summit, ki ima skladno s pogodbenimi pogoji pravico do končne potrditve vključitve na podlagi svojih internih kriterijev in razpoložljivih kapacitet razstavnega prostora.

Web Summit bo najkasneje do 29. avgusta 2025 izvedel končno validacijo prijavljenih startupov. V primeru, da katero izmed podjetij ne bo potrjeno s strani organizatorja Web Summit, si SPIRIT Slovenija pridržuje pravico, da namesto izločenega podjetja predlaga naslednje podjetje s seznama, glede na doseženo število točk v okviru meril javnega povabila.

Rok in način za prijavo:
Skrajni rok za oddajo prijav je torek, 15. julij 2025, do 23.59.

Prijave, prejete po navedenem roku, ne bodo upoštevane.

Povezava do razpisa in dokumentacije: Kliknite tukaj.

Nazad na listu Prikaži vse